Bohema Pictures

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące produkcji reklam filmowych i video marketingu. Dowiedz się, jak stworzyć skuteczną kampanię reklamową, jakie są najlepsze praktyki wideo marketingu i jak działa Bohema Pictures. Ta wiedza i doświadczenie pozwolą Ci rozwiać wątpliwości dotyczące produkcji video reklamowego i skutecznej strategii marketingowej. Znajdź odpowiedzi na pytania dotyczące budżetu, planowania scenariusza, okresu zdjęciowego oraz promocji i dystrybucji filmów reklamowych. Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi produkcji reklam filmowych i video marketingu.

Czym jest video promocyjne i jak może pomóc w promocji mojej firmy?

Video promocyjne to krótki film, który może zaprezentować Twoją firmę, produkty lub usługi w atrakcyjny i angażujący sposób. Może znacznie zwiększyć widoczność Twojej marki, poprawić jej rozpoznawalność i zwiększyć ruch na stronie internetowej. Można również używać go jako promocyjny materiał video w kampaniach reklamowych.

Jakie są główne etapy produkcji filmu reklamowego?

Główne etapy produkcji filmu reklamowego to: koncepcja, kreacja scenariusza, preprodukcja, nakręcenie filmu i postprodukcja. Bohema Pictures odpowiada za produkcję filmu od A do Z.

Ile czasu zajmuje realizacja spotu/video reklamowego?

Czas realizacji filmu reklamowego zależy od wielu czynników, takich jak skomplikowanie scenariusza, liczba lokacji, aktorów i postprodukcja. Może to trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. W przypadku filmu produktowego realizacja jest znacznie krótsza dlatego też jest najczęściej wybieraną formą reklamy video.

Ile kosztuje nakręcenie filmu reklamowego?

Cena produkcji filmu reklamowego zależy od wielu czynników, takich jak długość filmu, liczba lokacji, wymagany sprzęt, wielkość zespołu i innych dodatkowych kosztów. Do tego należy dodać koszt amortyzacji, lub wypożyczenia dodatkowego sprzętu na zdjęcia. Jest to zbyt duża ilość różnych czynników aby jasno określić ile konkretnie kosztuje film reklamowy. W Bohema Pictures koszt produkcji video reklamy jest ustalany indywidualnie dla każdego projektu.

Jakie informacje przekazać przed współpracą?

Przed rozpoczęciem współpracy najlepiej przekazać informację dotyczące celu reklamy video, grupy docelowej, preferowanego stylu filmu reklamowego, budżetu, terminów realizacji oraz wszelkich szczególnych wymagań, które mają wpływ na produkcję filmu reklamowego. Te informacje pomogą nam lepiej zrozumieć Twoje oczekiwania aby jak najlepiej dostosować się do nich oraz potrzeb Twojej marki.

Czy mogę mieć wpływ na scenariusz filmu?

Oczywiście, klient ma bardzo dużą możliwość wpływania na scenariusz filmu. Konsultacja to podstawa prawidłowej współpracy pomiędzy zamawiającym, a wykonawcą. Tylko dzięki wspólnej rozmowie i analizie możemy wywnioskować, w którym kierunku powinien pójść projekt Twojej video reklamy.

Jakie są najskuteczniejsze formy video marketingu?

Najskuteczniejsze formy video marketingu to: filmy produktowe, filmy reklamowe, spoty reklamowe, filmy instruktażowe, video na media społecznościowe i filmy wizerunkowe.

Czy moje video reklamowe będzie dostosowane do różnych platform?

Tak, można dostosować Twoje video reklamowe do różnych platform, takich jak YouTube, Facebook, Instagram, Tiktok i inne.

Czym różnią się prawa autorskie od praw majątkowych?

Prawa autorskie są to prawa twórców do dzieła Nie możliwe jest przeniesienie praw autorskich ponieważ nie można zmienić autora pracy – wynika to z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Prawa majątkowe służą do czerpania zysków z dzieła, a prawa autorskie do wyznaczenia kto dany utwór wykonał. W przypadku praw majątkowych oczywiście przeniesienie ich jest możliwe. Najczęściej jest to całkowite przeniesienie praw na dożywotnie użytkowanie lub na określony czas np. rok lub dwa.

error: PROSIMY O NIEKOPIOWANIE TREŚCI